Na skróty
Dietetyk radzi
Dlaczego owoce wieczorem mogą być niezdrowe? Dlaczego owoce wieczorem mogą być niezdrowe?
Dość przewrotny tytuł ma na celu zadanie sobie pytania: czy rzeczywiście pora spożywania owoców ma znaczenie dla zdrowia? Czy owoce na deser po obiedzie to także zły pomysł? Otóż – dla zdrowego człowieka nie ma znaczenia. Od jakiegoś czasu krąży mit, że owoce należy spożywać do godz. 15 lub nawet zupełnie przed południem. Dlaczego jest to mit?
Sport
Mały sportowiec i jego dieta Mały sportowiec i jego dieta
Coraz częściej zapisujemy nasze dzieci do różnych sekcji sportowych lub klubów sportowych, aby mogły rozwijać swoje pasje: piłkarskie, tenisowe, akrobatyczne, taneczne, pływackie, etc. Jest to jak najbardziej dobra decyzja – niewątpliwie dzieci potrzebują dużo ruchu do prawidłowego rozwoju, wzrostu i bycia sprawnym. Musimy przy tym pamiętać, aby przy zwiększonej aktywności fizycznej dziecka zadbać o jego prawidłowe odżywianie.
Podróże kulinarne
Morskie opowieści Morskie opowieści
Pamiętacie, jak opowiadałam wam o słynących z długowieczności mieszkańcach japońskiej Okinawy i ich fioletowych ziemniakach? Dziś wybierzemy się znów na wyspę, by poznać bliżej inny sekret ich zdrowia. Jak wiadomo, Japończycy chętnie korzystają z zasobów oceanu. I wychodzą na tym znakomicie!