Przyjaciół poznaje się... na diecie

przyjaciol-poznaje-sie-na-diecie

Niech gotowanie zrobi się cotygodniowym eventem dla Ciebie i Twoich przyjaciół! Dobierzcie się w pary i co tydzień urządźcie gotowanie u któregoś z Was dla pozostałych. Wymyślcie oryginalne i zdrowe przepisy np. sałatka na różne sposoby, zależnie od tematu spotkania – cesarska, grecka, a może w stylu rosyjskim? Czerpcie inspiracje z różnych kuchni i kultur, popuśćcie wodze fantazji i świetnie się bawcie!

Zdrowie na pierwszym planie

Wymieniajcie się doświadczeniami w swoich parach i wspólnie ulepszajcie znane wam potrawy. Zamieniajcie te bardziej kaloryczne składniki na mniej. Zastąpcie tłuste sosy, tymi własnej roboty, zrobionymi np. z jogurtu. Delektujcie się smakiem! Niskokaloryczne potrawy wcale nie muszą być okropne! Wypróbujcie wszelkiego rodzaju sałatki, naleśniki ze szpinakiem, desery z chudego serka z truskawkami itd. Warzywa i owoce są zdrowe, smaczne i zawierają mnóstwo potrzebnych nam składników. Można je przyrządzać na tysiąc sposobów. Jeśli pragniemy gwarancji wyśmienitego smaku, a do tego nie mamy czasu na samodzielne przygotowania, idealnym wyjściem będzie zakup gotowej kompozycji sałatek – wyborowo skomponowanej, umytej, pokrojonej i gotowej do spożycia – radzi Paweł Szymczak, specjalista ds. jakości marki Fit & Easy. – Wystarczy tylko dodać sos i mamy gotową potrawę. Smacznie, szybko i zdrowo.

Zadbajcie o wystrój domu

Jeśli decydujecie się na kuchnię chińską, zadbajcie o stroje i pałeczki, jeśli na włoską przystrójcie mieszkanie w kolorach ich flagi. Zadbajcie o klimatyczną muzykę, nastrój podrasujcie świeczkami czy kadzidełkami. Zaproponujcie gościom dresscode – strój w jaki powinni się przebrać przybyli, aby wpasować się w klimat kolacji. Niech każdy się dostosuje.

Gry i zabawy

Nie zapomnijcie o przygotowaniu zabaw i gier. Zróbcie konkurs znajomości kraju, zagrajcie w kalambury i odgadujcie sławne osoby czy filmy, z których dana kultura słynie. Dowiedźcie się z czego słyną dane kraje i w co się tam bawią np. zagrajcie w hiszpańskie UNO, czy w popularnego we Francji brydża.

Ocena

Przy każdym spotkaniu ustawcie w jednym, cichym pokoju kamerę. Niech każdy wchodzi tam pojedynczo i nagrywa swoje wrażenia. Jak mu się smakowało jedzenie, czy było oryginalne, czy gospodarz się spisał z przygotowaniem gier i atmosfery. Dawajcie oceny od 1-10. Oczywiście wszystko w dość żartobliwym tonie, nie chcemy w końcu nikogo uradzić. Na koniec, po cyklu spotkań w każdym z domów spotkajcie się razem i obejrzyjcie nagrania. W ten sposób odświeżycie sobie wspomnienia i wyłońcie zwycięską parę. Wymyślcie dla nich jakąś nagrodę – na serio bądź  żartem. Może to być wiec np. bon na zakup zestawu sałatek, albo dyplom, czy puchar dla Najlepszego Kuchcika w mieście.

Chętni na więcej?

Zabawa zakończona? Nie wygraliście? Czy aby na pewno. W tej grze wygrywa każdy. Zacieśniają się więzy przyjaźni, poszerzamy swoją kulinarną wiedzę i… tracimy zbędne kilogramy. Mimo wszystko wciąż nic nie stoi na przeszkodzie, aby go kontynuować. Zwycięscy zawsze mogą udowodnić, że są jeszcze lepsi i podnieść poprzeczkę. A Ci, co zostali w tyle mogą się postarać o odebranie laurów zwycięzcom. Rywalizacja, śmiech, przyjacielskie spotkania i piękna sylwetka. A to wszystko z kulinarnymi podróżami i eksperymentami w tle. Czyż potrzeba nam więcej?