Słodkie życie - część 3
Już od urodzenia potrafimy rozpoznawać słodki smak i chętnie sięgamy po produkty będące źródłem cukru – m.in. mleko matki, które zawiera około 7% laktozy. Do tego wykazujemy wrodzoną awersję do gorzkiego smaku. Nic więc dziwnego, że czasem możemy spożywać cukier w nadmiarze.
Słodkie życie - część 2
Cukier jest niezbędny dla naszego organizmu, odżywia mózg, mięśnie i nerki, dlatego nie powinno go zabraknąć w naszej diecie. Warto jednak sięgać po źródła węglowodanów złożonych (głownie produkty zbożowe pełnoziarniste i warzywa), a unikać lub zmniejszyć ilość cukrów prostych (cukier stołowy, produkty zbożowe z mąki oczyszczonej), zwłaszcza gdy borykamy się z nadwagą, otyłością, cukrzycą bądź innymi chorobami zależnymi od diety.
Słodkie życie - część 1
Sztuczne substancje słodzące, potocznie zwane słodzikami, powstały z myślą o osobach borykających się z nadwagą i otyłością, a także w odpowiedzi na zwiększający się odsetek zachorowań na cukrzycę oraz w profilaktyce próchnicy zębów.
Dieta w ciąży
Na jakie składniki diety należy zwrócić największą uwagę będąc w ciąży?
Jem dla dwojga
Ciąża to czas, kiedy kobieta szczególnie powinna zadbać o zmianę złych nawyków żywieniowych i sposobu odżywiania. Dieta, aktywność fizyczna oraz inne elementy stylu życia takie jak alkohol i papierosy w znaczącym stopniu wpływają na zdrowie przyszłej mamy i płodu oraz na przebieg ciąży.