Na skróty
Dietetyk radzi
Anty-aging na talerzu Anty-aging na talerzu
Anty-aging – bardzo modne i coraz bardziej popularne pojęcie w kosmetologii, ale czy sprawdza się ono również w dietetyce? Czy poprzez dietę możemy zatrzymać lub przynajmniej spowolnić procesy starzenia się organizmu? Okazuje się, że tak. Okazuje się także, że nawet najlepsze kremy czy serum z najwyższych półek na dużo się nie zdadzą, jeśli dieta jest śmieciowa i mało wartościowa.
Sport
Mały sportowiec i jego dieta Mały sportowiec i jego dieta
Coraz częściej zapisujemy nasze dzieci do różnych sekcji sportowych lub klubów sportowych, aby mogły rozwijać swoje pasje: piłkarskie, tenisowe, akrobatyczne, taneczne, pływackie, etc. Jest to jak najbardziej dobra decyzja – niewątpliwie dzieci potrzebują dużo ruchu do prawidłowego rozwoju, wzrostu i bycia sprawnym. Musimy przy tym pamiętać, aby przy zwiększonej aktywności fizycznej dziecka zadbać o jego prawidłowe odżywianie.
Podróże kulinarne
Morskie opowieści Morskie opowieści
Pamiętacie, jak opowiadałam wam o słynących z długowieczności mieszkańcach japońskiej Okinawy i ich fioletowych ziemniakach? Dziś wybierzemy się znów na wyspę, by poznać bliżej inny sekret ich zdrowia. Jak wiadomo, Japończycy chętnie korzystają z zasobów oceanu. I wychodzą na tym znakomicie!